מרכז מבקרים

מרכז מבקרים

מרכז מבקרים עם ערך מוסף

חברות ובתי עסק גדולים כיום בארץ מפעילים מרכזי מבקרים כאפשרות שיווקית בעבור העסק שלהם. מרכזי המבקרים למעשה, מאפשרים ללקוחות שלהם ללמוד עוד על העסק שלהם ולבלות עם העסק או החברה יותר זמן באמצעות פעילות מהנה.

מאפשרים ללקוחות לבלות עם העסק יותר זמן באמצעות מרכזי מבקרים

אחד מהאלמנטים השיווקיים הידועים ביותר הינו העובדה כי ככל שהלקוחות הפוטנציאליים או הקיימים מבלים איתנו יותר זמן כך הם מרגישים מחוברים אלינו יותר וגם צפויים לקנות מאיתנו יותר בעתיד. בדיוק בגלל הסיבה הזו ניתן לראות שיותר ויותר בעלי עסקים כותבים ספרים, בלוגים וכו' על מנת שהקהל הרחב וגם הקרוב אליהם יוכל לבלות איתם יותר זמן אם זה כדרך קריאה, צפייה בסרטונים שלהם וכו' וכך להרגיש כי הם מכירים יותר את העסק. מרכז מבקרים מאפשר לנו למעשה, להעביר את המבקרים מסע בתוך המקומות שבהם נרצה שהלקוחות יבקרו אותנו בעסק שלנו וככל שהחוויה תהיה נעימה יותר כך הם ירגישו שהם מחוברים אלינו יותר וירצו לצרוך עוד מהשירותים שלנו.

מאפשרים ללקוחות להכיר את טיב המוצר או השירות

במהלך הביקור של הלקוחות במרכז המבקרים של העסק, הם יכולים לעבור מסע מעניין ומרתק תוך כדי שהם מגדלים כיצד בדיוק מיוצרים המוצרים של העסק. בצורה כזו, הם יכולים לקבל את ההרגשה שהעסק הינו רציני במיוחד, דואג לציבור הלקוחות שלו ומשקיע מאמצים רבים בפיתוח מוצריו. כאשר לקוח נחשף לדברים הללו, אין ספק שהוא יעדיף בפעם הבאה שירצה לרכוש מוצר או שירות לרכוש אותו מעסק שהוא מכיר בצורה טובה יותר מאשר עסק שהוא נחשף רק לסרטונים שלו ברשת או בטלוויזיה.

 מתכננים מרכז מבקרים

את מרכזי המבקרים אפשר לתכנן בכמעט כל סוג של בית עסק ובניגוד לדעה רווחת, גם אם העסק לא גדול במיוחד או אפילו פועל במתכונת של מפעלי ענק. חלק גדול מציבור הלקוחות פשוט אוהב לתכנן ביקורים ברשתות מהן הם צורכים את המזון או המוצרים שלהם, הם אוהבים לראות מה נמצא מאחורי הקלעים גם מבחינה עסקית, מבחינת הייצור וגם מבחינה טכנולוגית כפי שמדובר בנמלי הארץ. אפילו שבעל עסק יכול לתפוס את הפעילות במפעל שלו כמובנת מאליו, חשוב מאוד לזכור כי המבקרים במרכזים השונים לא בקיאים בפעילות השוטפת של המפעלים ומסיבה זו מדובר בעבורם בחוויה של ממש שהם יכולים לזכור לזמן רב ובמיוחד כאשר הם מגיעים למרכז עם הקרובים אליהם.

 

כל מקום שבו נמצא מרכז עבור המבקרים הוא כזה ששואף למקסם על ידי היצירה הזו של המרכז את הכמות של המבקרים שמגיעה אליו בכל יום מחדש. את הפעולה של הקמת מרכז מבקרים לא מבצעים על רגל אחת, כי אם על ידי פעולה שכוללת תכנון מעמיק שמכוון את השגת המטרה, כזו שיכולה להיות של עסק וגם של מוזיאון באותה המידה. את התכנון הזה ניתן לבצע על הצד הטוב ביותר לאחר בחינה מעמיקה של צרכי המקום ומזמיני המרכז, ואיכות המרכז שהוקם היא כזו אשר נאמדת לפי כמות המבקרים וחוות הדעת שלהם לאחר שיצאו משם.

 

התחום של מרכזי מבקרים ומייצגים מורכבים

 

מי שהיה בעבר במרכז מבקרים זוכר לטובה או שאינו זוכר בכלל את הביקרו במקומות מעין אלה. מרכז מבקרים מוצלח הוא כזה שזוכרים בצורה הכי טובה ואף יותר מכך, זוכרים את התחושה שהמקום העביר עם חוויה חיובית שנשארת עוד הרבה לאחר שהביקור כר עבר וחלף.

התחום של יצירת מרכז מבקרים הוא כזה אשר מצריך יכולות הבנה מאוד גבוהים לא רק באופן שבו משלבים את המיצגים השונים אל החלל, אלא ביצירה כוללת שמתאימה הן לתקציב של החברה המזמינה, הן לגודל של החלל והן אל הרצון הזה ליצור מעורבות של האנשים שנמצאים במקום בצורה שתותיר אותם עם הבנה יותר טובה לגבי המקום שהמרכז הזה מציג באותו מרכז למבקרים שם. זו עבודה למקצוענים, ואת המרכזים הכי טובים בארץ ובעולם מכירים בצורה הרבה יותר מעמיקה בשל כל אותה עבודה מבורכת שטובה לעסקים וטובה לבני האדם.

 

מרכז מבקרים שאסור לפספס

אלו מרכזי מבקרים כדאי להכיר כדי להבין בצורה יותר טובה את התכנון, ההקמה וההצלחה של אותה עשייה? יש בארץ כמה וכמה מרכזי מבקרים שכאלו, שלא כדאי לחלוף על פניהם, כ אם להקדיש עבורם את הזמן כדי ללמוד קצת יותר לגבי מה שהם מעבירים על ידי אותה חוויה מושקעת.

 

בין כל אלה ניתן למנות את מרכז מבקרים מן הגדולים והמעוצבים בארץ של אגמון החולה. האטרקציות שם הינן רבות וכוללות סרטי טבע בתלת מימד, לצד מודלי מולטי מדיה שכוללים פסלים, מים, תאורה ועוד אלמנטים נהדרים נוספים.

מרכז נוסף שלא כדאי לפספס הוא מרכז מבקרים של מקורות שהיא חברת המים הלאומית בישראל. שם לומדים בצורה הכי טובה כי מים אינם מגיעים באופן מובן מאליו, ואת כל הפעילות שמאחורי מים נקיים שמגיעים אל הברזים של הבתים על ידי מיצג מים מרהיב, משחקי תפקידים, הקרנה של סרט המחשה באודיטוריום ומיצג שממחיש את הפעילות של מקורות עם שילוב של מדיה ותאורה.

 

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים