מרכז מבקרים​

מרכז מבקרים - לבקר במקומות מרתקים

 

מפעלים רבים ברחבי הארץ מציעים כיום מגוון של אפשרויות ביקור במרכזי המבקרים שלהם. המרכזים הם הזדמנות נפלאה לבקר במקום עסקי אך בדרך של הנאה ולמידה לכל דבר. הפעילויות הרבות מתאימות גם לילדים ויכולות לתרום רבות להעשרתם. אם נצטרך לבחור ללכת למוזיאון שאולי כבר לא יחדש לנו הרבה ונצטרך להסתובב מתמונה לתמונה ללא מעש, אם נצטרך ללכת שוב לקניון ולהסתובב משועממים בין החנויות, אין ספק כי ביקור במרכזי מבקרים הפכה לפעילות מיוחדת במינה ומעוררת השראה. מעבר לפעילות אטרקטיבית ומהנה שנוכל למצוא במרכזי המבקרים הרבים נוכל גם לקבל השראה ממקום עסקי מצליח הנמצא בתנופה. המקומות האלו מוכיחים כי הכל אפשרי וגם החלום הכי דמיוני יכול להיות מציאות שניתן להגשים אותה בהצלחה רבה. אין ספק כי מרכזי המבקרים הפכו לביקור מהנה במקומות מרתקים וכל זאת בעלות אפסית של כניסה או בעלות סמלית וזולה במיוחד.

 

מרכז מבקרים - ללמוד משהו חדש

 

בכל מרכזי המבקרים ניתן תמיד ללמוד משהו חדש, אחרי הכל מדובר בסיפור של הצלחה שנתן לקחת ממנו דוגמא אישית. אולי זה מותג שאנו אוהבים, מוצר מזון שאנו צורכים או חברת ביגוד שאנו רוכשים בכמויות גדולות. הצפייה מאחורי הקלעים של העבודה יכולה להיות מרתקת במיוחד ומהנה לאורך הביקור כולו. ילדים במיוחד נהנים מאד מביקור במרכזי מבקרים עקב מגוון הפעילויות המקסימות הנערכות בהן. אז במקום ללכת שוב לקניון או למקום אחר חינוכי פחות בו ישתעממו, מוטב יהיה להעביר את הזמן במקום אינטראקטיבי שמפעיל את החושים,את הדמיון ואפילו את השאיפות לעתיד.

 

מרכז מבקרים - דינאמיות ופעולה

 

אם זה לבקר במרכזים של רשתות מאפה ומזון, אם להתרשם מן המפעלים הגדולים ביותר בארץ כמו תעשיית שטראוס, תנובה או אוסם עם כל המוצרים שאנחנו מכירים ואוהבים, ועד ביקור במפעלי התעשייה המתקדמים ביותר בעולם כמו נמלי הארץ בחיפה או באשדוד, מפעלים טכנולוגיים בעלי עצמה הקשורים למשרד הביטחון, אין ספק כי החקר שמאחורי המוצר שאנו מתייחסים אליו כמובן מאליו, הוא מרתק בכל שלב. הביקורים במרכזים יכולים להעניק לנו גם השראה גדולה להיות גאים יותר בעצמנו ולקבל רעיונות איכותיים, להאזין לסיפורים מרגשים ולהצטייד בכלים מקצועיים יעילים. וכמובן לא רק ילדים ייהנו לראות מה קורה מאחורי הקלעים של התעשייה אלא בוודאי המבוגרים יופתעו גם הם לגלות כמה זה מרתק ומהנה, ודברים שלא שמנו לב אליהם מקבלים כעת תשומת לב אחרת.

 

מרכז מבקרים אגמון החולה

 

אחד מן אתרי התיירות הכי ענקיים של מדינת ישראל, מהווה מרכז מבקרים הכי משמעותי ברחבי תבל – מעת פגישה עם מנעד נרחב של תחומים, כמו למשל – נושא הקיימות, השבר הסורי האפריקאי, נדידה של ציפורים, יישוב במדינת ישראל וכיוצא בזה. מרכז של מבקרים גדול ביותר, אשר עושים בו שימוש כמרכז של העשרה חווייתי מפותח ואף של נקודת מוצא עבור סיור בשטח. מרכז זה נבחר להראות את יחסי החברות ואת המכנה המשותף בין מדינת קנדה לבין מדינת ישראל והן מחזיק בשם של ראש ממשלת קנדה, מר סטיב הארפר. היעד של מרכז זה הינו ליצור מרכז של תוכן וכן של לוגיסטיקה בטרם הליכה לסיור באגמון החולה, להעצים את מספר המבקרים על ידי פעילות רב עונתית, להעצים את המבקרים בתוכן אקטואלי וגם ליצור היבט של תרבות אזורית. התשובה הינה מרכז של מבקרים הכי דקורטיבי של מדינת ישראל, אשר מושתת על תפיסת חלל בסינרגיה פתוחה או סגורה ואף מסחרית חווייתית המקום כולל מנעד נרחב של פעילויות מפותחות במגוון רב של טכנולוגיות – סרטים הודות טבע באופן תלת ממדי, קירות גרנדיוזיים אינטראקטיביים, מודלים של מולטימדיה, אשר מבצעים סינרגיה של תקשורת, פיסול, תאורה או לחלופין של מים וכיוצא בזאת.

מרכז מבקרים אילנות ארבורטום

 

מרכז של מבקרים ביער אילנות קרן קיימת לישראל, מורכב ממגוון של חוויות מעצימות, תוך עשיית שימוש בטכנולוגיה מפותחת ואף מוטה תוכן והן דקורציה מיוחדת במינה, כמו למשל

עמדת היעור – משחק אקטיבי אינטראקטיבי של המון משתתפים, אשר מבצע סינרגיה של דגם של מפת ישראל בטכנולוגיה של וידאו מפינג.

מיצג של תלת מסך – אשר משתמש בטכנולוגיה של וידאו מפינג קיי ב ארבעה להרגשה של היבט נוף החוצה.

עמדה של סיור ביערות מדינת ישראל – עמדה של וי אר אשר מבוצעת בפועל על ידי דיווש על אופניים אשר הותאמו במיוחד להפעלה של מערכת הווי אר

היכרות של עץ – עשיית שימוש בטכנולוגיית איי אר. מורכב מבנייה של מודל תפאורתי של עץ וכן שילוב אל מול כל מיני מערכות שלו.

 

מרכז מבקרים גן לאומי הקסטל

 

מרכז המורשת של רט"ג בגבעת קסטל, אשר מתמקד בקרבות תש"ח והן בערכים שנוצרו באזור, הינו נהנה מן תפישה חדישה וגם אחרת של מרכז מבקרים. הוקם מסלול אתגרי של מתקני אודיט טריינג' מיוחדים, אשר מורים על ערכי צבא הגנה לישראל והן המטרה שלהם עבור קהל של מטרה כמו למשל – חיילים.