מידע חשוב אודות מרכז מבקרים

 

מרכז מבקרים לא נחשב כתחום חדש או זר להמון בני אדם. חברות תעשייה לרבות חברות מזון, הקימו כבר בטרם המון שנים מרכזי מבקרים ייעודיים, אשר מבהירים לרבבות לקוחות את היעדים של בית העסק ומאפשרים לכם להתבונן מחוץ לקלעים שלו. כאשר תגיעו למרכז המבקרים תמצאו בו את מיטב שירותי ההכוונה וההדרכה ואף מנעד רב של שירותים, כמו למשל - עזרים ומתקנים ספציפיים, בהתאם לאופי המיוחד של המקום. על פניו מרכזי מבקרים עשויים להיות מיוחדים ונבדלים האחד מן רעהו. בשל התפתחות  הטכנולוגיה, אפשר במציאות העכשווית לתכנן מרכזי מבקרים מסקרנים ביותר, שמאפשרים שימוש בכל חמשת החושים שלכם.

 

לקחת בחשבון את ההיבט של תנועת האורחים בתוך מרכז מבקרים

 

אחד הדברים שיש לקחת בחשבון בהיבט של מרכז מבקרים הינו הנושא של תנועת האורחים במקום. בדקורציה החיצונית של האתר, עליכם לתת את הדעה שלכם אודות הכיוון שממנו יגיעו האורחים וכמו כן לוודא כי תהיה תנועה נגישה, אשר שניהם היבטים חשובים ביותר. האורחים שלכם בוודאי בעלי נטייה להעדיף תנועה למקום מואר, לעומת מקום חשוך, דבר שיקל עליהם להתנהל במקום. יש סברה, לפיה בני אדם בעלי נטייה לזוז לצד ימין, במצב שבו קיימת להם היתכנות של בחירה בין כל מיני כיוונים. בני אדם אף מעדיפים דקורציה הומוגנית, אשר מעידה על המשכיות.

 

מרכזי מבקרים נועדו לכולם

 

מרכזי מבקרים נועדו לכולם, ללא הבדל גזע ומין, וקיימים המון בתי עסק בתחום הטכנולוגיה אשר מספקים חלק מסוים המשרדים שלהם עבור מרכזי מבקרים. הדבר נועד בפרט בשביל קהל היעד הפוטנציאלי ומוזמנים חשובים. איזה דבר יותר מרשים, מאשר לקוחות שבאים למשרדים של בית העסק ועשויים לצפות באופן ישיר בפעילות שמתרחשת לפעמים רק בחדרי חדרים של בית העסק – במעבדות או במרכזי הפיתוח? ברור מאליו כי אין כל הטכנולוגיה תהיה נגישה למבקרים, בקרב חברות ההיי טק הטכנולוגיות מנסות להעניק טעימה מועטה של המוצרים או השירותים שהן עוסקות בהם, בצורה שתיתן מענה על המטרה, תרשים את קהל היעד ואף תהווה מקור של גאווה לעובדים של החברה.

 

מרכזים של מבקרים עונים על החזון והיעדים של בית העסק

 

כאשר הנכם מעוניינים להקים מרכזים של מבקרים, עליכם לתת את הדעה שלכם הודות מי הינו הלקוח הפוטנציאלי שלכם ומה היעדים של בית העסק שלכם, שהנכם מעוניינים להפגין לכולם את המוצרים או הטכנולוגיה שלכם עבורם. עליכם להבין, כי מרכז זה מהווה את כרטיס הביקור שלכם וככזה הינו צריך לשקף את היעדים שלכם באופן הכי טוב. התפיסה הכללית שלכם תשמש כנקודת מוצא עבור תכנון מיטבי ועבור דקורציה מיטבית. הווה אומר המרכז נדרש לשקף את המיתוג העסקי שלכם ולהורות על החזון הייחודי בשביל מרכז המבקרים.

 

מרכז מבקרים - לבקר במקומות מרתקים

 

מפעלים רבים ברחבי הארץ מציעים כיום מגוון של אפשרויות ביקור במרכזי המבקרים שלהם. המרכזים הם הזדמנות נפלאה לבקר במקום עסקי אך בדרך של הנאה ולמידה לכל דבר. הפעילויות הרבות מתאימות גם לילדים ויכולות לתרום רבות להעשרתם. אם נצטרך לבחור ללכת למוזיאון שאולי כבר לא יחדש לנו הרבה ונצטרך להסתובב מתמונה לתמונה ללא מעש, אם נצטרך ללכת שוב לקניון ולהסתובב משועממים בין החנויות, אין ספק כי ביקור במרכזי מבקרים הפכה לפעילות מיוחדת במינה ומעוררת השראה. מעבר לפעילות אטרקטיבית ומהנה שנוכל למצוא במרכזי המבקרים הרבים נוכל גם לקבל השראה ממקום עסקי מצליח הנמצא בתנופה. המקומות האלו מוכיחים כי הכל אפשרי וגם החלום הכי דמיוני יכול להיות מציאות שניתן להגשים אותה בהצלחה רבה. אין ספק כי מרכזי המבקרים הפכו לביקור מהנה במקומות מרתקים וכל זאת בעלות אפסית של כניסה או בעלות סמלית וזולה במיוחד.

 

מרכז מבקרים - ללמוד משהו חדש

 

בכל מרכזי המבקרים ניתן תמיד ללמוד משהו חדש, אחרי הכל מדובר בסיפור של הצלחה שנתן לקחת ממנו דוגמא אישית. אולי זה מותג שאנו אוהבים, מוצר מזון שאנו צורכים או חברת ביגוד שאנו רוכשים בכמויות גדולות. הצפייה מאחורי הקלעים של העבודה יכולה להיות מרתקת במיוחד ומהנה לאורך הביקור כולו. ילדים במיוחד נהנים מאד מביקור במרכזי מבקרים עקב מגוון הפעילויות המקסימות הנערכות בהן. אז במקום ללכת שוב לקניון או למקום אחר חינוכי פחות בו ישתעממו, מוטב יהיה להעביר את הזמן במקום אינטראקטיבי שמפעיל את החושים, את הדמיון ואפילו את השאיפות לעתיד.

 

מרכז מבקרים - דינאמיות ופעולה

 

אם זה לבקר במרכזים של רשתות מאפה ומזון, אם להתרשם מן המפעלים הגדולים ביותר בארץ כמו תעשיית שטראוס, תנובה או אוסם עם כל המוצרים שאנחנו מכירים ואוהבים, ועד ביקור במפעלי התעשייה המתקדמים ביותר בעולם כמו נמלי הארץ בחיפה או באשדוד, מפעלים טכנולוגיים בעלי עצמה הקשורים למשרד הביטחון, אין ספק כי החקר שמאחורי המוצר שאנו מתייחסים אליו כמובן מאליו, הוא מרתק בכל שלב. הביקורים במרכזים יכולים להעניק לנו גם השראה גדולה להיות גאים יותר בעצמנו ולקבל רעיונות איכותיים, להאזין לסיפורים מרגשים ולהצטייד בכלים מקצועיים יעילים. וכמובן לא רק ילדים ייהנו לראות מה קורה מאחורי הקלעים של התעשייה אלא בוודאי המבוגרים יופתעו גם הם לגלות כמה זה מרתק ומהנה, ודברים שלא שמנו לב אליהם מקבלים כעת תשומת לב אחרת.

 

מרכז מבקרים אגמון החולה

 

אחד מן אתרי התיירות הכי ענקיים של מדינת ישראל, מהווה מרכז מבקרים הכי משמעותי ברחבי תבל – מעת פגישה עם מנעד נרחב של תחומים, כמו למשל – נושא הקיימות, השבר הסורי האפריקאי, נדידה של ציפורים, יישוב במדינת ישראל וכיוצא בזה. מרכז של מבקרים גדול ביותר, אשר עושים בו שימוש כמרכז של העשרה חווייתי מפותח ואף של נקודת מוצא עבור סיור בשטח. מרכז זה נבחר להראות את יחסי החברות ואת המכנה המשותף בין מדינת קנדה לבין מדינת ישראל והן מחזיק בשם של ראש ממשלת קנדה, מר סטיב הארפר. היעד של מרכז זה הינו ליצור מרכז של תוכן וכן של לוגיסטיקה בטרם הליכה לסיור באגמון החולה, להעצים את מספר המבקרים על ידי פעילות רב עונתית, להעצים את המבקרים בתוכן אקטואלי וגם ליצור היבט של תרבות אזורית. התשובה הינה מרכז של מבקרים הכי דקורטיבי של מדינת ישראל, אשר מושתת על תפיסת חלל בסינרגיה פתוחה או סגורה ואף מסחרית חווייתית המקום כולל מנעד נרחב של פעילויות מפותחות במגוון רב של טכנולוגיות – סרטים הודות טבע באופן תלת ממדי, קירות גרנדיוזיים אינטראקטיביים, מודלים של מולטימדיה, אשר מבצעים סינרגיה של תקשורת, פיסול, תאורה או לחלופין של מים וכיוצא בזאת.

מרכז מבקרים אילנות ארבורטום

 

מרכז של מבקרים ביער אילנות קרן קיימת לישראל, מורכב ממגוון של חוויות מעצימות, תוך עשיית שימוש בטכנולוגיה מפותחת ואף מוטה תוכן והן דקורציה מיוחדת במינה, כמו למשל

עמדת היעור – משחק אקטיבי אינטראקטיבי של המון משתתפים, אשר מבצע סינרגיה של דגם של מפת ישראל בטכנולוגיה של וידאו מפינג.

מיצג של תלת מסך – אשר משתמש בטכנולוגיה של וידאו מפינג קיי ב ארבעה להרגשה של היבט נוף החוצה.

עמדה של סיור ביערות מדינת ישראל – עמדה של וי אר אשר מבוצעת בפועל על ידי דיווש על אופניים אשר הותאמו במיוחד להפעלה של מערכת הווי אר

היכרות של עץ – עשיית שימוש בטכנולוגיית איי אר. מורכב מבנייה של מודל תפאורתי של עץ וכן שילוב אל מול כל מיני מערכות שלו.

 

מרכז מבקרים גן לאומי הקסטל

 

מרכז המורשת של רט"ג בגבעת קסטל, אשר מתמקד בקרבות תש"ח והן בערכים שנוצרו באזור, הינו נהנה מן תפישה חדישה וגם אחרת של מרכז מבקרים. הוקם מסלול אתגרי של מתקני אודיט טריינג' מיוחדים, אשר מורים על ערכי צבא הגנה לישראל והן המטרה שלהם עבור קהל של מטרה כמו למשל – חיילים.

מרכז מבקרים

מרכז מבקרים

מרכז מבקרים

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים