פיתוח מציאות מדומה

 

 

 

 

אם ישנם כל מיני דברים שהם יקרים מדי, או שהם מסוכנים מדי, למשל אימון של חיילים קרביים, שניתן לבצע באמצאות פיתוח מציאות מדומה, כאשר טכנולוגיה זו יוצרת סביבה מלאכותית. אפשר ליצור עולם חדש באמצעות כלים ייעודיים טכנולוגיים ומפותחים כמו: קסדה, אוזניות, משקפיים מיוחדים ועוד. זוהי טכנולוגיה, אשר יוצרת סביבה מלאכותית. כל אחד, יכול לבנות לעצמו עולם חדש, כאשר שימוש זה, עשוי להיות מיושם בחינוך, רפואה, פרסום, טכנולוגיה, קולנוע , ארכיטקטורה ועוד.

 

המונח של מציאות מדומה,  מגיע מהמילה מציאות ומהמילה מדומה, כאשר הכוונה היא לקרובה למה שאנו חווים. הכוונה היא כמה שקרוב למציאות. כל מה שאנו יודעים על המציאות שלנו, נובע מהחושים שלנו ולכן, מי שייצר את פיתוח מציאות מדומה, השתמש בחושים אלה, תוך הענקת מידע למוח האנושי. יש לציין, כי כל מה שקשור במציאות מדומה, חולש על  תחומים רבים ויוצר לא מעט רווחים. למשל הרבה יישומים של VR  נמצאים במשחקי מחשב וקונסולות משחקים חדישות.

 

גם כאשר מבצעים מחקרים, או לומדים בתנאי מעבה, אפשר למצוא גירויים שיפעילו את המנגנונים השונים הנמצאים במוחו של האדם. שיפור הזיכרון יהיה יעיל יותר, הודות למי שהחל עם נושא פיתוח מציאות מדומה והזניק אותה קדימה, למקום שהיא נמצאת בו היום.  טכנולוגיית המציאות המדומה, מאפשרת למי שמשתמש בה, להתהלך בתוכה בחופשיות עם הסובבים. למשל, אפשר לחשוף תהליכים שהיו בלתי נראים בעבר, היות והיו רחוקים בזמן. למשל באמצעות מציאות מדומה,  ניתן יהיה לאחד סמלים,צורות או לאחד אירועים.

 

ניתן ליצור מציאות מדומה, באמצעות כל מיני אמצעים טכנולוגיים. למשל משקפי המציאות המדומה. למעשה טכנולוגיה זו, עושה שימוש בתלת מימד ובכל עין תודר תמונה קצת שונה, כך שניתן יהיה ליצור אשליה של מרחב. כך בעצם החל פיתוח מציאות מדומה. כל הזוויות מוצגות ומשתנות לפי תנועת ראשינו, ממש כפי שאנו אנו רואים  מציאות אמיתית. גם בתחומים של ארכיטקטורה, ניתן להשתמש  עם מציאות מדומה, כאשר בונים מודל של מבנה, באמצעות שיטה זו.

 

גם קניות, ניתן לבצע בקניונים וירטואליים באמצעות שיטת מציאות מדומה. היום, גם בחינוך, ניתן למצוא שימוש רחב במציאות המדומה. למשל בשיעורי גיאוגרפיה, ניתן לחוות טיול אמיתי באמצעות משקפי מציאות מדומה. שיטות למדיה חדישות יותר,אפשר למצוא עם שיטת מציאות מדומה, ללא צורך בקריאה של תכנים רבים.

 

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים