מרכז מבקרים

איך הופכים מרכז מבקרים לחוויה בלתי נשכחת ?

 

מרכזי מבקרים נוכל למצוא בלא מעט מקומות בארץ, בין אם זה בצפון, בדרום או בכל פינה אחרת. בדרך כלל מרכזים כאלה נמצאים באזורים של אדריכלות, היסטוריה או מוזיאונים מגוונים ותמיד עולה אותה השאלה: איך יוצרים מרכז מבקרים שהחוויה בו תהיה מיוחדת במינה? בדרך כלל אנשים שמגיעים למרכזים כאלה מגיעים בקבוצות, בין אם זה מטעם בית הספר, הצבא או מטעם כל מסגרת אחרת וזה אומר שלא כולם בחרו להגיע מרצונם החופשי להגיע למקום.


זה בדיוק מה שהופך את כל העניין לעוד יותר מאתגר, כי איך גורמים למבקרים האלה לצאת עם עיניים נוצצות ולא להפסיק לדבר על אותו מרכז מבקרים שהם היו בו?
לא מדובר על משימה פשוטה וכדאי שתדעו: עיצוב מרכזי מבקרים זה מקצוע לכל דבר ולכן לא כדאי שתנסו לעשות את זה לבד.

 

מאיפה מתחילים?

 

הרעיון של מרכז מבקרים הוא להעניק חוויה ואטרקציה למי שמגיע למקום וזה אומר שצריך לחשוב על מה שעובר המבקר במרכז.
האם מעניין לו?
איך אנחנו יכולים להעביר לו את כל האינפורמציה בצורה כמה שיותר מהנה?
ואיך נגרום לכך שהוא גם יזכור כמה שיותר דברים? בימינו, כשיש טכנולוגיה מתקדמת כל כך, אנחנו כבר לא צריכים לעשות את הדברים בצורה חובבנית.
הטכנולוגיה הרבה פעמים מנגישה את הדברים אפילו לאנשים שלא בחרו להימצא במקום ולכן בימינו יש לא מעט מרכזי מבקרים מהממים בישראל.
כדאי לכם להשקיע לא מעט בעיצוב ובתוכן שיועבר במרכז המבקרים שלכם כי בסופו של דבר זה ישפיע על הצלחת המקום שאתם מנהלים.

 

אל מי כדאי לכם לפנות?

 

עיצוב והקמה של מרכז מבקרים, כפי שראינו, זו עבודה לכל דבר ודרושה כאן מקצועיות רבה. יש צורך לשלב מעצבים, תסריטאים, אנשי תוכנה ועוד הרבה אנשי מקצוע אחרים ולכן לא כדאי לנסות לעשות את זה לבד.
יתרה מכך, בבואכם לבחור בידי מי תרצו להפקיד את המשימה של עיצוב והקמת מרכז מבקרים עבורכם, כדאי יהיה לבדוק כמה פרטים. ממתי החברה המקצועית שאליה אתם פונים קיימת?
והאם אתם מתחברים למרכזי המבקרים שאנשיה כבר הקימו?
אם זה מה שהייתם רוצים שיהיה גם אצלכם?


כמו כן, על כמה עומד התקציב שלכם להקמת המרכז? קחו בחשבון את כל הפרטים החשובים האלה כי זה יעזור לכם לבחור מאיפה אתם רוצים להזמין את השירות החשוב הזה עבור המקום שאתם מנהלים.

 

מרכז מבקרים- חוויה בלתי נשכחת למבוגרים וילדים

 

כאשר  החגים מגיעים אז החופשים מגיעים עמם ובישראל, קיימים חגים רבים ואנו שוברים את הראש, לאן נוכל לטייל, לחוות משהו חדש שאפילו נוכל ללמוד ממנו הרבה ומבלי להיכנס להוצאות. התשובה היא מרכז מבקרים.

 

ישנם מפעלים ואפילו תשתיות כגון מים, אשר יסקרנו כל אדם, על מנת לצפות בכל זה מקרוב, תוכלו להתעניין לגבי מפעלים שונים, אשר פותחים את שעריהם לציבור הרחב, כאשר מדריך מטעם המפעל שבו אתם מעוניינים לבקר, ייקח אתכם לסיור שהוא חוויה, כאשר תוכלו לצפות אף בסרטים או בגרפיקה תלת ממדית, אשר באמצעותה, תוכלו להבין טוב יותר לגבי המוצרים השונים שמייצר המפעל.

 

חשיפה לתחומים חדשים ומסקרנים

 

שאלתם את עצמכם כיצד מייצרים מלט? האם השיטות החדשות והטכנולוגיה מעניינת אתכם? תוכלו לצפות בסרט בתלת ממד, אשר מחזיר אתכם אחורה באלפי ומאות שנים ולאחר מכן, לצפות בטכנולוגיה בעידן של ימינו ולהתפעל מהקדמה. תוכלו לצפות בסרט בסיור במפעל המלט, מרגע הכרייה ועד לאריזה, תצפו במופע אורקולי אשר ייקח אתכם במנהרת הזמן מהמאה הקודמת, בתקופת חוזה המדינה, המנדט הבריטי מבית החרושת העברי הראשון למלט ועד היום למפעל מדהים, גדול ומצליח כאשר עובדים בו מאות עובדים ובטכנולוגיה מעניינת, אשר לא תותיר בכם ספקות שהיו בכם עד כה לגבי תהליך ייצור המלט.

 

מדוע חלה מודעות הציבור לגבי מרכז מבקרים במפעלים השונים?

 

מפעלים רבים פתחו מרכז מבקרים, אשר המטרה הינה אחת-  להגביר את אהדת הצרכנים כלפי מוצר או מותג. לרוב ביקור זה, אינו כרוך בעלות, אך עדיין קיימים מפעלם אשר דורשים סכום סמלי של 50 שקלים לכניסה שגם סכום זה, הינו מזערי בהשוואה לחוויה שאנשים רבים חווים כאשר הם מסיירים במרכזי מבקרים. גם הידע של אנשים אלה, הופך לעשיר יותר והם מגלים סקרנות לגבי ייצור של מוצרים או מותגים בתחומים השונים..

 

יש לציין, כי מרכז מבקרים פתוח עבור קבוצות מאורגנות במשך השנה, לציבור הרחב במיוחד בתקופת החגים וישנה גישה גם לבעלי מוגבלויות. יש  להירשם מראש על מנת שתהיו בטוחים כי כבר בסיור הבא שאתם מעוניינים לבצע באיזה שהוא מפעל, כבר יהי לכם מקום מובטח  מראש.

 

מי עומד מאחורי החוויה המיוחדת שתחוו במרכז המבקרים במפעלים השונים?

 

על מנת שהציבור הרחב, ייהנה  ממרכז המבקרים במפעלים השונים המוכרים, המפעל מזמין עבודה מחברה המתמחה בתוכנה וגרפיקה דיגיטלית. ובוחרת את הטובה מביניהם, מה שייצור את החוויה המלאה. אחת החברות הידועות והמוכרות ביותר, הינה חברת קומפיוגרפיק , אשר הוקמה כבר בשנת 1989 והביאה לארץ את החידוש של שילוב בין תוכנה לגרפיקה. בכל פרויקט, מעורבים כישרונות מיוחדים כמו:  בימאים, תסריטאים, נשי תוכנה חומרה ועוד.

 

אנשי מקצוע אלה, עובדים בסנכרון מלא וכצוות, בכדי להתקדם באופן מהיר ויעיל. השיטות של חברת קומפיוגרפיק, משאירים את לקוחות החברה עם פה פעור, כאשר הפרויקט מוכן.


 

 

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים