מרכזי מבקרים במרכז

מה הקו המנחה של מרכזי מבקרים במרכז?

 

הקו המנחה של מרכזי מבקרים במרכז בא לידי ביטוי בנתינה של חוויה ואטרקציה לכל אשר פוקדים אותו, בשל כך בהקמה של מרכז זה נדרש לחשוב היטב על כל מה שעוברים המבקרים במרכזים הללו. האם הינם מוצאים אותם מסקרנים, כיצד אפשר להעביר להם את כל המידע באופן אטרקטיבי וכיצד תסבו לזאת שהם לא ישכחו את המידע שהועבר להם? במציאות העכשווית, כאשר התפתחות הטכנולוגיה בשיאה, הנכם יכולים להיעזר בה רבות ולהיות מאוד מקצועיים. מומלץ לכם כי תשקיעו הרבה מאמצים בדקורציה ובתוכן אותו הנכם מעוניינים להעביר למבקרים שלכם, בשל כך כי הדבר ישפיע ישירות על שגשוג מרכז המבקרים שבניהולכם.

 

מה הם ההיבטים שיש לקחת בחשבון בתכנון של מבנה מרכזי מבקרים במרכז?

 

המקום אשר מיועד להיות עבור מרכזי מבקרים במרכז, בפרט כאשר מדובר על חברת היי טק, אינו נדרש שיהיה גדול מדי והינו יהווה חלק אינטגרלי מהמשרדים של בית העסק. האדריכל שלכם צריך לבדוק היטב מה הינו המקום הכי אופטימלי לביצוע הקמה של מרכז המבקרים – אם מדובר בכניסה למשרדים או שדווקא מדובר לקראת היציאה שלהם, להענקת רושם סופי. עליכם לשקול האם הנוף שניבט מהמשרד שלכם יהווה אלמנט חיוני בתכנון המרכז או שמא עדיף חדר פנימי. המבנה שלו עשוי להיות גמיש ביותר מן ההיבט של התכנון ושל הדקורציה, בעל המון מקום לחשיבה מחוץ לקופסה. בשל כך כי אין עסקינן אודות מקום רחב ממדים, כי אז המוצגים עשויים להיראות באופן הכי מיטבי ולהמחיש למבקרים שלכם אתהמוצר או השירות בצורה הכי פשוטה ונהירה, ללא חדירה לסודות מסחריים. בתכנון של המקום הנכם צריכים לדאוג כי המבקרים שלכם יוכלו להסתובב סביב ובין עמדות התצוגה באופן ענייני, כמו למשל -  שאין יידרשו ללכת ולשוב באותה הדרך, כי אם שיסתובבו מסביב או בין העמדות.

 

מרכזי מבקרים במרכז מהווים חוויה שאותה יזכרו לטווח הרחוק

 

עם בואם של החגים, מתחילה תקופת החופשים במדינת ישראל, ולכן הרבה הורים מודאגים לאיפה ילכו לטייל, יחוו אטרקציות חדשות אשר גם אפשר להשכיל מהן, בלי לשאת ביותר מדי עלויות. המענה לכך, בלי כל ספק, הינו מרכז המבקרים באזור המרכז. קיימים מפעלים וגם תשתיות כמו למשל - מים, אשר מעוררים את הסקרנות של כל האנשים, כדי להתבונן בכל זה מקרוב, באפשרותכם לברר אודות כל מיני מפעלים, אשר דלתותיהם פתוחות עבורכם, כאשר מדריך מטעם המפעל שבו אתם רוצים לבקר, ייקח אתכם לסיור שיהווה בשבילכם חוויה ייחודית, כאשר באפשרותכם אף ליהנות מן צפייה בסרטים או בגרפיקה תלת ממדית, אשר על ידה, באפשרותכם להבין טוב יותר בהיבט של כל מיני מוצרים שאותם מייצרים המפעלים השונים.

 

מרכזי מבקרים באזור המרכז ליהנות ממגוון של פעילויות קרוב לבית

 

ביקור במרכזי מבקרים הוא תמיד חוויה מהנה ואף מרגשת האהובה הן על ילדים והן על מבוגרים. יותר ויותר קבוצות, ארגונים או מוסדות מרבים לבקר במתחמים הרבים ועוברים חוויה מהנה. המיקום האטרקטיבי של המרכזים מאפשר תנועה רבה יותר של מבקרים, יחידים או בקבוצות, כמו גם העובדה שהביקור במרכזי מבקרים אינו עולה כלל כסף או נערך בתשלום סמלי בלבד. אז אם אתם מחפשים היכן ליהנות ממגוון של פעילויות במרחק קצר מביתכם, אתם מוזמנים להגיע לאחד מן המרכזים המרשימים באזור.

 

מרכז מבקרים במרכז פעילות מהנה וגם חינוכית

 

כאשר מגיעים לביקור במרכזי מבקרים חושבים כי רק יהיה מהנה שם וזו תהיה עוד חוויה של בילוי, אולם בביקור מגלים עד כמה להנאה יש עוד ערך מוסף גדול. יש מסרים איכותיים רבים והרבה השראה מביקור במקומות עבודה שרק ממבט ראשון נראים לנו אפורים, שגרתיים ולא מעבר לכך.

גם המוצרים המשווקים על ידי המפעל נראים לנו כמובנים מאליהם, אנחנו רק קונים אותם ושמים בעגלה או בארון ולא מבינים שמאחורי המוצר הטריוויאלי הזה עומד מפעל עם עבודה מאומצת וקשה של מאות עובדים, עם תכנון מסועף שהחל כחלום שאיש לא האמין בו ומסתיים ברווח כלכלי ובהעצמה כלכלית ענפה, במפעל חיים אדיר הנפרש על מתחמי ענק. לכן במרכזי המבקרים מתוודעים בצורה מרגשת במיוחד לסיפור המרתק שקיים מאחורי הקלעים, לחזון המרגש ויוצאים עם צידה חינוכית עשירה שמקבלים אותה בדרך מהנה.

 

 

מרכזי המבקרים במרכז ליצור חוויה בלתי נשכחת

 

חשוב לנו כמתכננים מקצועיים של מרכזי מבקרים, שהציבור המבקר במרכזי המבקרים שלנו יחזור לביתו מן הביקור נרגש, ויספר על החוויות שעבר גם לאחרים. כל זה יקרה אם המתחם יבנה בצורה איכותית ולאחר מחשבה רבה, גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת התכנים שיוצגו בו. המתחם צריך ליצור חוויה בלתי נשכחת עבור כל מבקר וכך יצור את השיח מפה לאוזן ויהפוך את המקום לעוצמתי יותר. למרכזי המבקרים יש על כן תפקיד חשוב ביצירת התדמית של המפעל, החזון או העסק ולמעשה הציבור מגיע לחצר האחורית של מקומות שאולי עד כה היו נסתרים בפניו. לכן המשימה ליצור רושם גדול היא משימה מאתגרת במיוחד, כי הציבור מבין שלא רק המוצר שהוא מקבל הוא איכותי אלא גם האנשים שעובדים עליו מאחורי הקלעים איכותיים ועמלים רבות כדי ליצור סביבת עבודה איכותית וברמה גבוהה.

 

המרכז למבקרים במרכז מסע מעשיר ומרתק קרוב לבית וכמעט ללא עלות

 

 

אחד מהבילויים המעשירים והחווייתיים ביותר אשר תפסו תאוצה בשנים האחרונות, הינם ללא ספק ביקור באחד מהאטרקציות המדוברות כגון מרכזי מבקרים במרכז. ישנם מרכזים במרכז הארץ, הנראים כאילו נלקחו מאיזה שהוא סרט עתידני, כאשר מרכזים אלה הינם מרשימים וחדשניים במראם. סיורי מבקרים במרכזים השונים ברחבי הארץ, אם במפעלים, בנמל, בבנק ישראל , מרכזים חקלאיים וכדומה, כאשר הסיור מתחיל עם הרצאה, סרטים בתלת ממד או מופעים אורקוליים בגרפיקה המתקדמת ביותר בעידן הדיגיטלי בימינו.

 

מי שאוהב את ההיסטוריה של העם היהודי, מימי פלסטינה בתקופה של השלטון הבריטי יוכל לבקר ביפו המדהימה, כאשר הוא משלב סיור באחד מהערים העתיקות והמרשימות בעולם. ביקור במרכז של סניף בנק לאומי הראשון ביפו אשר הוקם בתחילת המאה הקודמת בשנת 1903, יוכל לקחת אתכם למנהרת הזמן המופלאה, כאשר תצפו בשטרות הכסף שהונפקו ע"י הבנק כאשר הבנק נקרא אז בנק אנגלו –פלשתינה. תוכלו לצפות באמצעות מצגת קצרה אשר מספרת את סיפורו של הבנק מייסודו  באמצעות בנימין זאב הרצל- חוזה המדינה.

 

ביקור במבנה הלניסטי וחזרה בזמן מימי יונה הנביא ועד היום

 

 

אחד מהביקורים המרשימים והחווייתיים ביותר באזור מרכז הארץ, הינו באזור אנדרומדה הנושקת לחוף ימה המרשים של יפו, בסמוך לאזור הגלריות העתיק והמרהיב. סיור זה, יאפשר לכם מידע היסטורי ומעניין של המרכז אשר נבנה על שרידיו של בית יהודי אשר חרב במרד נגד הרומאים ועל שרידיו של מבנה הלניסטי מרשים. תוכלו לצפות בסרט אנימציה ומיצג מרשים על מסך באורך של 16 מ' אשר ימחיש לכם אירועים ותקופות היסטוריות הכוללים את שלטון המצרים, יונה הנביא, הפצת הנצרות, השלטון העותומאני, המלחמות ובנייתה מחדש של העיר יפו. המצגת  מוסברת בכמה שפות, כך שלמעשה מרכזי מבקרים במרכז חשופים גם לתיירים המתעניינים בהיסטוריה של העיר.

 

תעשייה מרשימה וצפייה בתעשיית המשקאות הקלים המוכרים בעולם כולו

 

 

אנו שותים משקה המוכר בכל העולם מזה עשרות בשנים. בישראל קיים מרכז ביקור במרכז הארץ אשר פתוח למבקרים השונים המגיעים אליו מכל קצוות הארץ. במעל המוכר כשנים כמרכז גם בתעשייה האווירית, תוכלו להגיע אל מרכז המבקרים, אשר שם הביקור הינו עשיר וחווייתי במיוחד. כל הטכנולוגיה הקשורה באווירונאוטיקה , נפרשת מולכם, כאשר מרכז ביקור זה, הנמצא במרכז הארץ, ישאיר בכם חותם באמצעות המבנה והטכנולוגיה העתידנית. ישנם מרכזי מבקרים במרכז הארץ, הכוללים פעילויות לילדים וסדנאות אשר תתאמנה לכל המשפחה תיהנו ממגוון אמצעי המחשה, משחקים אינטראקטיביים כאשר המבקרים לוקחים בהם חלק פעיל ועוד.

 

 

החברה העומדת מאחורי חוויות המבקרים במרכזים השונים

 

אם אתם כבר סקרנים ומגיעים לכל מיני מרכזי מבקרים בארץ בתחומי התעשייה, החקלאות , הטכנולוגיה ועוד, לבטח שאלתם מי עומד מאחורי אמצעי ההמחשה הכוללים סרטי אנימציה נדירים ומושקעים, מופע אורקולי, סרטים בתלת מימד וכדומה.  חברת קומפיוגרפיק, הינה אחת מהחברות הבולטות בארץ, כאשר היא זו שהביאה את הבשורה של הגרפיקה הממוחשבת לישראל כאשר הוקמה בשנת 1998. בפרויקטים אלה של מרכזי מבקרים ברחבי הארץ, שותפים אנשי מקצוע רבים בחברה, הכוללים: בימאים, אנשי תוכנה וחומרה, תסריטאים ועוד. החברה ייצרה את כל אמצעי ההמחשה הכוללים סרטים בתלת מימד, לחברות ידועות בארץ כגון חברת המים מקורות, התעשייה האווירית {תע"ש}, בית החרושת נשר לייצור מלט, תמנע ועוד רבים אחרים.

 

מרכזי המבקרים במרכז – הבחירה הנכונה

 

מאמר זה נחלק לשני קהלי יעד. הראשון הוא המבקרים והשני הוא חברות ועסקים שמעונינים במרכזי מבקרים מוצלחים. מרכזים שימשכו אליהם קהל מבקרים רב. מעוניינים לדעת כיצד בוחרים מרכזי מבקרים במרכז ? וכיצד ניתן לתכנן מרכזים מוצלחים? התחילו לקרוא!

 

בוחרים מרכזי מבקרים במרכז

 

איזור המרכז מאגד בתוכו מוזיאונים רבים, חברות, אתרים היסטוריים ומקומות מעניינים נוספים. בשנים האחרונות חברות וארגונים רבים פתחו מרכזי מבקרים במרכז וזאת על מנת לאפשר היכרות בינם לבין המתעניינים במוצריהם ושירותיהם. נכון להיום איזור המרכז מציע מרכזי מבקרים של חברות המייצרות גלידות, משקאות, מוצרי חלב, ממתקים, ערוץ הילדים ועוד. אם גם אתם מעוניינים ללמוד כמה דברים חדשים על אתרים היסטוריים או מוצרים אותם אתם אוהבים, כל שתצטרכו לעשות הוא לבחור את אותו מרכז המבקרים המתאים לכם ביותר. הבחירה תמיד תיעשה בהתאם לפרמטרים הבאים:

 

מיקום – לא לכולם יש את האפשרות להגיע לכל מקום במרכז ולכן הדבר הראשון אותו יש לעשות יהיה לבחור באותם מרכזי מבקרים במרכז הממוקמים באיזורים אליהם תוכלו להגיע.

זמן ביקור - כל מרכז מבקרים והזמן אותו הוא מייעד לביקור. יש מרכזים בהם הסיור הוא שעה ואילו במקומות אחרים הביקור הוא שעתיים ויותר.

קהל יעד – יש מרכזי מבקרים המתאים למבוגרים, יש כאלו המתאימים לילדים ויש כאלו המתאימים למשפחות. תמיד יש לוודא שהמקום בו אתם מעוניינים לבקר יתאים לכם. בנוסף, חשוב לברר האם אותו מרכז מבקרים באיזור המרכז מתאים גם לקהל הדתי ומתאים לקבוצות.

ימי פעילות – יש מרכזים שסגורים בשבתות, אך פתוחים בחגים ויש כאלו שפתוחים רק בשבתות. תמיד חשוב לברר מראש שהמרכז אכן פתוח באותם ימים ושעות שנוחים לכם.

תשלום -יש מרכזי מבקרים בתשלום ויש ללא תשלום ואם נושא זה חשוב לכם, מומלץ לברר אותו מראש.

 

עסקים – תכנון ועיצוב מרכזי מבקרים אטרקטיביים במרכז

 

לטובת הקמת מרכזי מבקרים במרכז מגויסים אנשי מקצוע שונים בעלי ניסיון בפרוייקטים של עיצוב והקמת מרכזים אלו. מומחים אלו משתפים פעולה יחדיו וזאת על מנת לזכות בתוצאה הטובה ביותר של מרכז מבקרים אטרקטיבי אשר מושך אליו קהל גדול של מבקרים אשר ממליצים גם לחבריהם להגיע אל אותו מרכז. חשוב לקחת בחשבון שנכון להיום כל עסק,חברה, ארגון ומוסד שמעוניינים להקים מרכזי מבקרים במרכז פונים אל חברות חיצוניות המומחיות בתחום תכנון, עיצוב והקמת מרכז מבקרים שיוביל לאותה מטרה שלשמה הושכרו שירותיה של אותה חברה. 

 

המטרה של החברה היא להגדיל את כמות המבקרים באותו אתר מבקרים מבוקש. בכדי להשיג תוצאה החברה תבצע פעולות מסויימות שעיקרן חיבור רגשי או נוסטלגי של המבקרים לאתר בו הם מבקרים. ברוב מרכזי המבקרים  החברה תשלב ויזואליות מרהיבה ותשלב בה מדיה מתאימה. בחלק מהמרכזים היא תיצור מיצג, תשלב עמדות אינטראקטיביות, תשלב מנחה וירטואלי ועוד. המטרה היא להפוך את המקום, ההיסטוריה שבו וכל אשר בו לחוויה מסעירה גם לילדים וגם למבוגרים. חוויה אשר תשלב חלל מעוצב, אפקטים, מיצגים, משחקים אינטראקטיביים, הפעלות המשלבות תפאורה, מדיה, פעילות ועוד.

 

בהצלחה!

מרכזי מבקרים במרכז
קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים