מיצגים

 

איך יוצרים מיצג המושלם ?

מי שמנהל  מרכז מבקרים , מוזיאון או כל מקום אחר של תרבות, אומנות והיסטוריה יודע לומר: לא קל לעניין את הקהל שמגיע. אם לומר את האמת, ככל שעוברות השנים השאלה איך נוכל לעניין את המבקרים הולכת ונהיית מורכבת יותר ויותר, שכן מתקיימים שינויים בחברה שלא קל להתמודד איתם , מיצגים.
כל המבקרים שיגיעו אליכם, אפילו אם הם בחרו בחירה חופשית להגיע למקום, יגיעו עם הטלפון הנייד, עם כל האפליקציות הכי משוכללות ועם אינטרנט שמחובר 24/7.
לכן ברור מדוע אתם לא יודעים איך להתחרות בכך, איך לגרום להם לשים לרגע את המכשירים בצד ופשוט ליהנות מכל מה שהכנתם עבורם. יתרה מכך, אם אתם גם רוצים להראות להם מייצג אור קולי שיכלול מידע חשוב על המקום שהייתם רוצים להעביר להם, הרי שהאתגר נהיה עוד יותר מורכב.

 

מיצג אור קולי - השימוש בטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש

האמת היא, שכאשר מדברים על מיצגים מודרניים לא צריך להילחם בטכנולוגיה המתקדמת שקיימת היום אלא צריך ללכת איתה יד ביד ולנצל אותה לטובתכם.
יש היום תוכנות מחשב מאוד משוכללות שיכולות להפוך כל מיצג לעוד יותר מעניין, לכזה שמורכב מכמה מימדים ולכזה שהמתבוננים בו לא יוכלו להישאר אדישים. אתם תראו שאם תרעננו את המייצג שאתם מראים למבקרים הרי שהתוצאה הסופית תהיה התעניינות בלתי פוסקת, התרגשות ואפילו התלהבות אצל כולם, 
כל מה שצריך זה לבחור באיזו טכנולוגיה אתם משתמשים ולראות איך תוכלו להפוך את הכול להרבה יותר נגיש מבחינת המבקרים.

 

מיצגים - אל תעשו את זה לבד

חשבתם לרגע שעל ידי כך שתקראו מספר מאמרים בנושא של טכנולוגיה עבור מייצג אור קולי  תוכלו מייד להתחיל לעשות את המייצג לבד? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא מומלץ.
מעבר לכך שצריך להכיר את האפשרויות הקיימות כדי לבחור את האופציה הכי טובה לכם, כדאי גם להיות בטוחים שיודעים לתפעל אותה נכון. כדי שהמייצג יהיה מרשים, שונה, אחר ומעניין צריך לפנות לאנשי מקצוע כמו: תסריטאים, בימאים, אנשי תוכנה וחומרה ועוד. במילים אחרות: עדיף לכם לפנות אל חברה מקצועית שעוסקת בתחום של הכנת מייצגים טכנולוגיים מרשימים מזה שנים. חברות כאלה יכולות לעזור לכם לבנות את המופע מההתחלה ועד הסוף כולל שילוב של הטכנולוגיה המתאימה ביותר.
אומנם מדובר על הוצאה כלכלית לא קטנה אך אתם תראו שההשקעה הזאת תהיה משתלמת כי כל מי שיגיע לראות את המייצג לא יוכל להישאר אדיש אליו.

 

ליצור חוויה בלתי נשכחת

מיצגים במרכזי מבקרים תפקידם להשאיר רושם רב על המבקרים, והם אכן בלתי נשכחים אם עורכים אותם נכון. לכן  חשוב לנו כמתכננים מקצועיים שהציבור המבקר במרכזי המבקרים שלנו יחזור לביתו מן הביקור נרגש, ויספר על החוויות שעבר גם לאחרים. כל זה יקרה אם המתחם יבנה בצורה איכותית ולאחר מחשבה רבה, גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת התכנים שיוצגו בו. המתחם צריך ליצור חוויה בלתי נשכחת עבור כל מבקר. למרכזי המבקרים יש על כן תפקיד חשוב ביצירת התדמית של המפעל, החזון או העסק ולמעשה הציבור מגיע אל מאחורי הקלעים של מקומות שאולי עד כה היו נסתרים ממנו. לכן המשימה ליצור רושם גדול היא משימה מאתגרת במיוחד, כי הציבור מבין שלא רק המוצר שהוא מקבל הוא איכותי אלא גם האנשים שעובדים עליו מאחורי הקלעים איכותיים ועמלים רבות כדי ליצור סביבת עבודה ברמה גבוהה. 

 

מיצג ליצור פעילויות מהנות 

מיצגים במרכזי מבקרים מוכרים תמיד כחוויה מהנה, וזו גם הציפייה של המבקרים הרבים שמגיעים למקום, שהמיצגים אף יהיו מקוריים ומרגשים במיוחד וזה אהוב על כל קשת הגילאים לילדים וגם למבוגרים. יותר ויותר קבוצות, ארגונים או מוסדות מרבים לבקר במתחמים הרבים ועוברים דרך  חוויה מהנה. המיקום האטרקטיבי מאפשר גם תנועה רבה יותר של מבקרים, כמו גם העובדה שהביקור במרכזי מבקרים אינו עולה כלל כסף או נערך בתשלום סמלי בלבד. אז אם אתם מחפשים היכן ליהנות ממגוון של פעילויות במרחק קצר.

 

מיצגים גם מהנה וגם מלמד

ביקורים במיצגים בבתי עסק או במפעלים גדולים, הם למעשה גם מלמדים אותנו המון ולא רק יהיה מהנה שם, כמובן שזו תהיה עוד חוויה של בילוי, אולם בביקור מגלים שיש גם מסרים איכותיים רבים והרבה השראה. גם המוצרים המשווקים על ידי המפעל נראים לנו כמובנים מאליהם, אנחנו רק קונים אותם ושמים בעגלה או בארון ולא מבינים שמאחורי המוצר הטריוויאלי הזה עומד מפעל עם עבודה מאומצת וקשה של מאות עובדים, במפעל חיים אדיר הנפרש על מתחמי ענק. לכן במרכזי המבקרים מתוודעים בצורה מרגשת במיוחד לסיפור המרתק שקיים מאחורי הקלעים, לחזון המרגש ויוצאים עם צידה חינוכית עשירה שמקבלים אותה בדרך מהנה.