סרט תדמית

את היכולת לשנות גורלות באמצעות החלטה אחת קטנה, למדנו כולנו בסרט הבלתי נשכח "דלתות מסתובבות". בענף הפרסום והשיווק מודל 2019, היכולת לשנות גורלות נעוצה, פעמים רבות, באלמנט השיווקי העולה של השנים האחרונות - סרטי התדמית. על סוגי הסרטים, הדרך להפקת סרטון איכותי ויעיל, וכיצד יוצרים סרט מנצח,  מיד.

 

סרט תדמית – מידע כללי

 

סרטי תדמית הן כינוי כולל לסרטונים קצרים אשר מאחוריהן מספר מטרות בולטות: היכרות של קהל פוטנציאלי עם העסק / החברה / השירות / המוצר; החדרת תודעה לגבי איכות החברה ויתרונותיה לגבי המתחרות שלה; יצירת רגשות הזדהות ואהדה אצל הצופה כלפי החברה והשירות אותו היא מציעה; ובסופו של דבר – הנעה לפעולה (לרוב – רכישת דבר מה). מרבית הסרטונים כוללים מטרה אחת או שתיים, ולא מכולן נושבת רוח כלכלית-עסקית (גם ארגוני התנדבות או מרכז מבקרים חינמי מפרסמים סרטוני תדמית). בשורה התחתונה, זהו "כרטיס הביקור" של בית העסק.

 

סוגי סרטי תדמית

 

ניתן לחלק את סרטי התדמית לכמה קטגוריות בולטות, על פי האופן המרכזי בו הם נעשים:

 

אנימציה: סרטונים פופולאריים במיוחד, בשל היכולת להעביר מסרים בצורה מהירה, ישירה ומשעשעת, וכל זאת בעלות נמוכה.

וידאו אנושי: הסרטון הוותיק והקלאסי. במרכזו אדם אשר מדבר, מציג את העסק והשירות ותו לא.

WHITE BOARD: עוד סוג נפוץ במיוחד. יד מציירת, אנימציה ומסרים שעוברים בצורה נגישה ונעימה. גם כן זולים יחסית להפקה.

טיפוגרפיה קינטית: סרטונים שבמרכזם טקסטים שנעים ומתחלפים. ככה זה כשהעין שלנו נמשכת לתנועה ולטקסטים באופן כמעט אוטומטי.

משולב וידאו / גרפית: סרטון שבו גם יופיע אדם הפונה לקהל הצופים, אך גם ישולבו בו אלמנטים ויזואליים כאלו ואחרים.

 

סרטוני תדמית – עקרונות חשובים בדרך להצלחה

 

לעיתים, קשה להעריך האם סרט תדמית כזה או אחר ישיג את מטרתו ויצליח. ובכל זאת, ישנם כמה כללים מנחים אשר יגדילו את סיכויי ההצלחה שלכם: ראשית, חשוב להבין מי קהל היעד שלכם, מהם המאפיינים שלו, מה ה"שפה" אותה הוא מדבר ומה מניע אותו לפעולה. שנית, המסר חייב להיות אחיד, חיובי וקל להבנה. סרטונים המציגים מספר מסרים, הזקוקים למחשבה ופענוח מצד הצופה, לרוב נוחלים כישלון. נקודה נוספת היא אורך הסרטון. אף אחד לא אוהב "חפירות". סרטון טוב הוא סרטון בקצב מהיר. דקה-שתיים והצופה הבין הכל. כמובן שחשוב להתאים את סוג הסרטון לקהל היעד, והכי חשוב – לייצר תוכן מעניין שיוצר כיף / צחוק / התרגשות / הזדהות וכדומה, ולספק את המידע העיקרי והחשוב.

ניקח לצורך ההמחשה מרכזי מבקרים לילדים או מרכזי מבקרים במרכז. הסרטון צריך לפנות גם להורים וגם לילדים, כך שמומלץ לשלב אלמנטים אנושיים לצד גרפיים-ציוריים. מרכז מבקרים שכזה הוא מקום קליל המספק חוויה נעימה, ולכן הסרטון צריך להיות כזה. הסרטון צריך להכיל סביב 30 שניות מידע כללי (מה יש בו? היכן נמצא? וכדומה) ובשאר הזמן (דקה-דקה וחצי) להציג בווידאו / אנימציה את הכיף שבו, בליווי מוסיקה מקפיצה ונעימה. מרכז מבקרים שינהג כך עתיד ליהנות משצף של מבקרים... באחריות!

 

סרטים לתדמית הפקת הסרט בשלבים

 

בכל הפקה של כל סרט תדמית ישנם שלבים רבים ומורכבים, החל משלב התחקיר שכולל הכרות לעומק על העסק שלכם, וכל מחקר אפשרי שיוביל להבנת צרכי הלקוח והעסק, חשוב כמובן להחליט על הגדרת התקציב, להחליט לאחר טיוטות רבות ואז להתחיל בשלב כתיבת התסריט, השלב החשוב ביותר הוא כמובן שהרעיון כולו וגם התסריט יאושרו על ידי הלקוח שגם יהיה מרוצה מהתכנון כולו, לאחר מכן מתחילים בצילום הסרטון, יש כמובן לערוך את החומרים, יש לשלב גם מוזיקה וקריינות אולי להוסיף גם אלמנטים גרפיים לבחירתכם, לבסוף יש לקבל את אישורו הסופי של הלקוח לאחר כל התיקונים מולו עד שמגיעים לגרסה הסופית.

 

תדמית - הסרט צריך להיות אפקטיבי

 

השקעתם מחשבה רבה בסרט שלכם ובעיקר את הזמן והתקציב היקר שלכם, אתם מצפים לתוצאות אפקטיביות בשטח. סרט תדמית אפקטיבי ואיכותי יעביר ללקוח ולקהל היעד שלכם את המידע הנדרש באופן מקצועי ונוח להבנה. זוהי הפקה שיכולה להימשך בין שבוע אחד למספר חודשים, זה כמובן תלוי במורכבות ההפקה למשל אם זה יכלול למשל אנימציה זה ידרוש יותר זמן ותקציב מאשר סרט מצולם בלבד, לכן זה יהיה חשוב שצוות מקצועי יוכל לספק לכם את הסרט בזמן המהיר ביותר אך תוך הקפדה על איכות מוצר גבוהה ביותר. בסרטי תדמית ניתן להזמין סוגים שונים של הפקה אם זה סרטי אנימציה, סרטי תעודה ועוד כך שחשוב לעבוד עם חברה שיודעת להפיק סרט לכל מטרה.  בכל מהלך ההפקה הלקוח יהיה שותף מלא ומעורב בהפקת הסרט. בכל שלב יש לקבל את אישור הלקוח ושיתקן את מה שנראה לו. החל משלבי התחקיר שנעשה עם הלקוח, לאשר את התסריט, לאשר את העריכה הראשונית של הסרט ועד כמובן לאישור המוצר הסופי.

 

סרטי תדמית לשאול כל שאלה

 

במיוחד כאשר זהו תחום שאינו מוכר לכל אדם, בהפקה של סרטי תדמית ישנן שאלות רבות שעולות החל ממחירו של סרט כזה ועד לאלו תוצאות נרצה להשיג, כיצד להציג את העסק בצורה הטובה והאיכותית ביותר ועוד. לכן חשוב לשאול כל שאלה ושתקבלו את כל המידע המקיף והראשוני על מנת שתהיו מאד מרוצים מהתוצאה והכל לפני שניגשים בשטח לצילומים.

 

מדוע נדרש לייצר סרט תדמית?

 

במידה והגעתם למסקנה בבית העסק שלכם כי ברצונכם ליצור עבורו סרט תדמית, הנכם צריכים לדעת כי קיימים גם סרטוני תדמית וגם סרטוני אנימציה ובהמשך נדון במעלות ובמגרעות של כל אחד מהם. על פי המון מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי שימוש נכון בתכני וידאו מצליח ליצור גידול ניכר ביחסי ההמרה שאפשר לקבל ועשוי להביא לבית העסק שלכם זרימה מסיבית של קהל יעד. העקרונות הקיימים עבור יצירה של תוכן שיווקי יעיל, מבהירים לכם איך לערוך פתרונות של שיווק ושל מיתוג יצירתי. מדובר אודות כלים מאוד אפקטיביים, אשר עשויים לקדם את כל מי שעוסק ביצירת באז ברשת האינטרנט, ליווי וייעוץ שיווקי, פיתוח אתרי אינטרנט, שיווק ברשתות חברתיות וכתיבת תכנים שיווקיים.

 

מה הינן המעלות המובילות של יצירת סרט תדמית?

 

התוודעות שהינה אישית – על ידי יצירה של סרט תדמית כפרסומת בווידאו, הנכם עשויים לערוך התוודעות יותר אישית עם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם והדבר יתרחש במידה ואתם תופיעו באופן פיזי בסרט התדמית.

את סרט התדמית ניתן להפיק בעת מועטה – בגין זאת כי אין עסקינן אודות סרטון פרסומת בממדים גדולים למדי, אשר מחייב המון משאבים, כי אם מדובר אודות סרטון תדמית קצר - אפשר להפיק את הסרטון בעת מועטה, במחיר השווה לכל כיס.

 

מה הינן המגרעות המובילות של יצירת סרט תדמית?

 

מדובר בהפקה מסובכת, אשר כרוכה בהוצאה לא מועטה - בכל ההיבט של ההבדלים בין סרטון וידאו תדמיתי לבין סרטון אנימציה - סרטון וידאו תדמיתי הינו ארוך יותר ומסובך יותר עבור הפקה, כמו גם שהינו כרוך בהוצאה רבה יותר ובשל כך יש המעדיפים לבחור בסרטון תדמית אנימציה כבחירה הטבעית שלהם.

 

מה הינן המעלות המובילות של יצירת סרטי תדמית אנימציה?

 

סרטי תדמית אנימציה הפכו לטרנד העכשווי בפרט בעשור האחרון בשל כך כי בעזרתם ניתן ליצור עולם מכל סוג ולהעביר מסר באופן פשוט ואורגנילי. המעלות המובילות שלהם הינן -

 

אורגינליות ואטרקטיביות – סרטי תדמית אנימציה הפכו למקוריים יותר ויותר, ניתן לייצר אתם כל דמות ובאופן הזה למשוך יותר לקוחות פוטנציאליים לצפות בהם.

עלויות מופחתות – על ידי סרטוני הנפשה ניתן להפיק בפשטות ובעלויות מופחתות כל סרטון בכל מיני אורכים, בלי הדרישה של הפקה גרנדיוזית, אשר מורכבת מערב רב של מפיקים, בימאים, שחקנים, תסריטאים וכל מה שנדרש עבור הפקת סרטון פרסומת סטנדרטי או סרטון וידאו.

מדובר בהפקה קצרה - האפשרות של ביצוע הפקה בעת מועטה באופן יחסי ובשל כך המון בעלי עסקים אשר מעוניינים בהשקה של מוצרים או של שירותים מעדיפים סרטוני תדמית אנימציה.

 

מה הינן המגרעות המובילות של יצירת סרטוני תדמית אנימציה?

 

חוסר התוודעות לבני האדם אשר עומדים מאחורי החברה – סרטוני תדמית אנימציה לא מאפשרים לרוב התוודעות של הפנים האמתיות של החברה ובשל כך לפעמים הינם עשויים ליצור ריחוק.

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים