מרכז מבקרים

ביקור במקומות מעניינים מרכז מבקרים

בתי עסק גדולים רבים וכן מפעלים שונים ברחבי הארץ מציעים מגוון של אפשרויות שיווקיות לעסק שלהם כאשר הבולט בהם הוא ביקור במרכזי המבקרים. המרכזים האלו יוצרים ביקור של הלקוחות במקום עסקי אך הכל נעשה בדרך של הנאה ולמידה לכל דבר.

 

הפעילויות הרבות כיום מותאמות גם לילדים ולצעירים יותר כיוון שהם מתלווים עם ההורים והמשפחות כולן רוצות ליהנות וללמוד מהביקור, לעבור חוויה מהנה של ממש. לכן אין ספק כי ביקור במרכזי מבקרים יכול להפוך לפעילות מיוחדת במינה ואף לעורר השראה, הכל תוך כדי תכנון נכון וחכם, מרכז מבקרים שישדר עניין ויהיה מרתק ומעניין. חשוב על כן לתכנן פעילות אטרקטיבית ומהנה במרכזי המבקרים וגם לקבל השראה ממקום עסקי מצליח. מקומות אלו מוכיחים כי הכל אפשרי ומאחורי כל מפעל או עסק עמד חזון וחלום של איש אחד, וגם החלום הכי דמיוני יכול להיות מציאות שניתן להגשים אותה בהצלחה. לכן אין ספק שמרכזי המבקרים הפכו במהירות רבה למוקד בילוי מהנה עבור רבים, וכל זאת בעלות אפסית של תשלום כניסה או בעלות סמלית בלבד.

 

 

ביקור עם ערך מוסף במרכז מבקרים

במרכזי המבקרים ניתן ללמוד משהו חדש שקשור לעסק וכך גם משווק אותו, אחרי הכל מדובר גם בסיפור של הצלחה שנתן לקחת ממנו דוגמא. הצפייה כיצד עובדים מאחורי הקלעים וכיצד מייצרים את המוצר שאנו אוהבים, זה יכול להיות מרתק במיוחד ומהנה לאורך הביקור כולו. במיוחד חשוב למשוך את תשומת הלב של הילדים ולהפיק להם פעילות אטרקטיבית ומהנה ומגוון של פעילויות מקסימות נערכות במרכזי מבקרים.

 

פעולה והשראה

את מרכז המבקרים ניתן לתכנן למעשה בכל בית עסק גם אם אינו גדול במיוחד או פועל במתכונת של מפעל ענקי. זה תמיד כיף לתכנן ביקור ברשתות מובילים של מפעלי מזון, עם כל המוצרים שאנחנו מכירים ואוהבים, לראות מה קורה מאחורי הקלעים מבחינה עסקית וגם מבחינת הייצור, ועד לבקר במפעלי תעשייה מתקדמים ביותר כמו נמלי הארץ בחיפה או באשדוד ובמפעלים טכנולוגיים שונים, אין ספק כי החקר שמאחורי מוצר שאנו מתייחסים אליו כאל מובן מאליו, יכול להיות מרתק בכל שלב. ביקורים במרכזים יכולים להעניק גם השראה רבה להיות גאים יותר ולקבל רעיונות טובים וכלים מקצועיים יעילים לתכנון של הצלחה או שיווק עסקי, וכן יש לזכור שדברים שלא שמנו לב אליהם יקבלו כעת תשומת לב אחרת.

 

מאות מרכזי מבקרים ומוזיאונים פועלים ברחבי הארץ ומציעים בילוי ייחודי וחוויה בלתי נשכחת. בין המרכזים השונים, ישנם כאלו הסוחפים אחריהם אלפי מבקרים מדי שבוע, בעוד באחרים תנועת האנשים דלילה הרבה יותר. מה הופך מרכז מבקרים לסיפור הצלחה? כיצד יש לתכנן הקמת מרכז שכזה על מנת שיהפוך ל"דבר החם הבא"? ומאילו טעויות מוטב להימנע בכדי שהמרכז המתוכנן לא יסבול מהפסדים כספיים ובעת כזאת או אחרת, ייאלץ לסגור את שעריו? הכל על מרכזי מבקרים בישראל – בכתבה הבאה.

 

מרכז מבקרים הכול מתחיל בתכנון נכון

הקמת מרכז מבקרים – קטן או גדול, נייח או נייד, או בקיצור: מכל סוג שהוא -  אינה עניין של מה בכך. מדובר בעסק לכל דבר ועניין. לאור זאת, שלב ההקמה בפועל חייב להגיע לאחר תכנון מקדים, מדוקדק ויעיל, תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר, הן בפן הכלכלי והן בחזון הכללי. התכנית העסקית שיש לעמול עליה זמן רב, היא רק נדבך אחד מתכנון מקיף וכללי, אשר מומלץ בחום לבצע בליווי חברה המתמחה בתחום זה של הקמת מרכזי מקרים. בשורה התחתונה, השלב הראשוני – התכנון, הינו גם השלב החשוב ביותר. אלו יסודות ה"מבנה" אשר עשויים – או עלולים – לחרוץ את עתידו.

 

מיקום, קהל יעד ושיווק אבני היסוד של מרכזי המבקרים המצליחים בישראל

"השילוש הקדוש" של מרכז מבקרים מצליח מורכב מצלע המיקום, צלע קהל היעד וצלע הפרסום והשיווק. בואו נבין יחד במה מדובר:

 

מיקום – בעולם העסקים בכלל, ובתחום מרכזי המבקרים בפרט, נושא המיקום חשוב מאין כמוהו. יזמים עשויים לתור במשך חודשים ארוכים אחר ה-LOCATION המושלם למרכז המבקרים שלהם. באופן כללי, מוטב למצוא מיקום מרכזי, אבל לא בהכרח כזה המוקף מוזיאונים ומרכזי מבקרים נוספים. קחו בחשבון: מרכזי מבקרים במרכז יש בשפע, בעוד בצפון ובדרום קיימת דלילות מסוימת.

קהל יעד – אחת הטעויות הנפוצות שחורצות את דינם של מרכזי מבקרים רבים היא "התפזרות" במקום "התמקדות" בכל הקשור לקהל יעד. אז נכון, ישנם לא מעט מרכזים המתאימים גם לילדים וגם למבוגרים, גם לגברים וגם לנשים, גם לצווארון לבן וגם לצווארון כחול. ועדיין, התמקדות בנישה ברורה של צרכן בילויים היא אבן ראשה בדרך להצלחה. אגב, ההגדרה הנפוצה מכולן בישראל היא של מרכזי מבקרים לילדים, אם כי גם הם מציעים תכנים המתאימים לקהל הבוגר.

שיווק ופרסום – אם תבנו על הקלישאה האלמותית ש"מקומות טובים עוברים מפה לאוזן", תגלו שהאמצעי הזה פשוט לא מספיק למלא את המרכז ואת הקופה. שיווק ופרסום חשובים במיוחד להצלחה. גם לפני פתיחת המרכז וגם לאורך הפעלתו. השתמשו בכמה פלטפורמות הפופולאריות אצל קהל היעד שלכם; דברו בשפה שלו, בשפה אחידה וברורה; היעזרו באמצעים חדשניים כמו סרטי תדמית; וחשבו מחוץ לקופסה.

 

מרכז מבקרים עניין של חוויה

את החשוב מכל שמרנו לסוף. מרכז מבקרים מצליח הוא כזה - שעם כל הכבוד למיקום מנצח או סרט תדמית מרתק - מייצר חוויה ייחודית ויוצאת מן הכלל למבקרים שבו. יצקו תוכן אמיתי למרכז שלכם, ייחדו אותו משאר המתחרים, העניקו לו ערך מוסף של ממש, ובאפקטים המיוחדים ובאורות הנוצצים היעזרו כ"שחקני משנה" בלבד. זכרו – המרכזים המצליחים ביותר בארץ ובעולם הם כאלו שהמנה העיקרית המוגשת בהם היא הפעילות והחוויה. בהצלחה!

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים