סוגי מרכזי מבקרים

סוגי מרכזי מבקרים

מה הוא בכלל מרכז מבקרים?

 

מרכז מבקרים הוא מקום או אתר כל שהוא, אשר בו רשות המדינה או לחלופין הרשות המקומית מספקת אינפורמציה בכל מיני תחומים. ניתן למצוא את מרכזי המבקרים בכל מיני מפעלים, ערים עתיקות, גנים לאומיים או בשמורות טבע, וכיוצא בזאת. מה שמייחד את המרכזים למבקרים הוא שניתנות בהם הנחיות על האירוח בהם ובאיזה מסלול לבחור, וכאמור אינפורמציה רבה עליהם, ואף מפות ומידע בכתב על האתרים ואיך אפשר להגיע לכל מיני חלקים בהם. בוודאי שרובכם מודעים לעובדה כי מרכזים אלו בעלי נוכחות כבר שנים מרובות, ותחילתם נודעה בקרב חברות תעשייה, שהתמקדו בהתבוננות בנבכי החברה ובהברת היעדים שלה לקהל הרחב, אך אפשר למצוא גם מרכזים בתחומים של חקלאות, בעלי חיים וכיוצא בזה. מלבד כל זאת, מרכזי המבקרים פותחים בפניכם דלת להתבוננות במתקנים ובעזרים ספציפיים, שמשקפים את הייחודיות שלהם, ואין מרכז אחד זהה למשנהו.

 

מרכז מבקרים לא למבוגרים בלבד 

 

אם בעבר כוון מרכז מבקרים לבני אדם מבוגרים, כי אם כיום, עליכם לדעת שהוא מכוון גם לדור הצעיר, לילדים, אשר יכולים למצוא בו עניין רב, מענה, סיפוק יצר הסקרנות, העשרה והחכמה. ניתן לומר בוודאות, כי במהלך העשור האחרון, פחות או יותר, נפתחו על ידי עסקים רבים במדינת ישראל הרבה מרכזים כאלו, כדי להעביר מסר לילדים ולהוריהם אודות התהליכים של הייצור ושל העבודה שלהם, אשר אינם ידועים לכל האנשים. ניתן לומר כי מדובר באטרקציה בעלת אג'נדה חינוכית בפרט לילדים, שמטרתה להעשיר את עולם התוכן של הילדים ולגרום להם להתוודע ולהכיר יותר מקרוב את עולם הייצור שבתעשייה. אין כל ספק, כי החוויה של הילדים במרכזי המבקרים תותיר בהם חותם והם לא ישכחו אותה בטווח הארוך. החוויה של ביקור במרכז כזה לילדים אפשרי בכל עונות השנה – בעונת החורף, כאשר קר וגשום, ותרים אחר אטרקציה במקום סגור וחמים, והן בעונת הקיץ, כאשר הילדים מאסו מלפקוד בכל זמן נתון את הבריכה או את הים, ורוצים להביא אותם למקום ממוזג עם ערך מוסף. 

 

מרכזי המבקרים למטרה עסקית 

 

ידוע כי הקהל הרחב נוטה לבקר במרכז למבקרים, אך יש לו עוד מטרה והינה בדמות של בעלי חברות ועסקים אשר מעוניינים להעביר מסר לקהל היעד שלהם, הקיים והפוטנציאלי, מי הם באמת, כיצד הכל התחיל, מה הקו המנחה שלהם, ההיסטוריה ואופן הפעולה שלהם. מרכזי המבקרים הללו מוסיפים נדבך של יצירת רושם ועומק של החברה, היכרות מעמיקה עם העובדים ועם המייסדים שלה, ומהווים עבורם ניצחון ראוי לציון ולגאווה.

 

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים