הקמת מרכז מבקרים

כיצד לעניין אורחים במוזיאון ובמרכזי מבקרים שונים?

אנשים שאמונים על ניהולו של מוזיאון בישראל שואפים תמיד לאותה המטרה: להפוך את המקום לכזה שהמבקרים לא מפסיקים להגיע אליו.

 

אם ננסה לחשוב מה באמת מושך את המטיילים להגיע למרכז מבקרים מסוים על פני מוזיאונים ומרכזים אחרים, אנחנו נראה שהרבה פעמים זו החוויה שמחכה להם.

 

כלומר, לא תמיד זה קשור רק לאביזרים השונים שמחכים במוזיאון שכן לעיתים סיבת הביקור היא חוויה ואטרקציה שמחכות במקום. אם זה נשמע לכם מוכר ואם אתם חושבים איך תוכלו גם אתם ליצור את מרכז המבקרים המצליח ביותר, דעו שהגעתם בדיוק למקום הנכון.

 

איך נוכל לעזור לכם?

ראשית, נעים להכיר: אנחנו חברת CG קומפיוגרפיק ואנחנו קיימים כבר מאז שנת 1989. מאז ועד היום צברנו ניסיון רב ביותר בכל מה שקשור לתחום של תכנון, עיצוב מרכזי מבקרים, יצירת חוויה והעברת מסרים בצורה כמה שיותר אטרקטיבית ומהנה.

 

לכן אתם יכולים להיות בטוחים שגם במקרה שלכם לא תהיה לנו שום בעיה ליצור את העניין הרב ביותר אצל מי שבא לבקר אצלכם. זה לא משנה אם מדובר על מוזיאון, על הקמת מרכז מבקרים במקום צפוני או דרומי בארץ או על כל פרויקט אחר, כי בכל מקרה אנשי המקצוע שלנו יוכלו לסייע לכם.

 

פנו אלינו עוד היום ונשמח להיפגש איתכם, להבין במה דברים אמורים ואיזה פרויקט עומד לפניכם. בהתאם לכך נוכל ליצור את החוויה המיוחדת ביותר, דבר שישפיע כמובן על מספר המבקרים שיגיעו אליכם בשנה.

 

שילוב של טכנולוגיות מגוונות

עוד סיבה טובה שבגללה אנחנו הכתובת הכי טובה שיש לכם בכל מה שקשור להקמה ולפיתוח של מרכזי מבקרים, זו העובדה שאנחנו עושים שימוש בטכנולוגיות שונות.

 

בעידן שבו אנחנו חיים, לבקר במוזיאון זה לא רק לראות את הדברים ולקבל את המידע בשני מימדים. היום ניתן להעביר הכול תוך שימוש בשלושה מימדים ותוך שימוש בכל הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש, רק צריך לדעת כיצד להפיק ממנה את הטוב ביותר.

 

לכן, אם אתם רוצים להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה מוצלחת -  כדאי שתתקשרו אלינו. זה לא משנה איזה מסר אתם רוצים להעביר ועד כמה המידע ההיסטורי עמוס או לא, כי בכל מקרה בעזרת הניסיון, הכישרון והטכנולוגיה, נוכל ליצור עבור המבקרים שלכם חוויה.

 

אם תחשבו על מה שאתם מצפים לו כשאתם מגיעים למרכזי מבקרים אתם תראו שהטכנולוגיה כבר תמיד נמצאת שם, אז למה שלא תעניקו גם למבקרים שלכם חוויה כזאת?

הקמת מרכזי מבקרים
מרכזי מבקרים

הקמת מרכז מבקרים הינה הזדמנות נהדרת לספק לקהל הלקוחות הצצה לכל מה שמתרחש מאחורי הקלעים, ולהפוך את המקום לאטרקציה אטרקטיבית ומסקרנת.

 

הקמתה של מרכז מבקרים כוללת בתוכה שירותים רבים, שמסייעים בהנגשה של אינפורמציה לקהל, ביניהם שירותי הדרכה והכוונה, מתקנים מיוחדים ועוד פריטים שמותאמים לאופי של המקום.

 

גם אם ישנם כמה מרכזי מבקרים שהוקמו לשם הצגת אותה המטרה, אין זה אומר שהם בהכרח ייראו אותו הדבר.

 

הקמת מרכז מבקרים בתיאום עם חזון החברה

 

מה שמכתיב את אופן התכנון והעיצוב של מרכז המבקרים, הינו החזון של החברה.

 

לדוגמה, העיצוב שיתבקש לעשות במרכז מבקרים של חברת תבלינים, יהיה שונה בתכלית מעיצוב של מוזיאון תעופה.

 

חשוב להגדיר מראש, עוד בשלב ייסוד מרכז המבקרים, מי קהל היעד ומה המטרה שהחברה באה לשרת במיצגים שלה.

 

מרכז המבקרים מהווה מעין חלון ראווה לחברה עצמה, כך שנדרשת שקיפות מלאה בנושא.

 

ייחודיות זה שם המשחק- כך תמשכו אליכם מבקרים

 

ישנם שלל מרכזי מבקרים ברחבי הארץ, חלקם ידועים יותר ואילו חלקם פחות.

 

מה שהופך מרכז מבקרים למבוקש ונפוץ, הינו הייחודיות והמקוריות שבעיצוב המקום ובאופן שבו מופעלת בו האטרקציה המרכזית.

 

חשבו על זה כמו על נראותו של מוצר בסופרמרקט- אנו נוטים לצרוך כאלו בעלי חזות מעניינת, שיש להם מאפיינים ייחודיים שאין בהכרח ליתר המוצרים המתחרים.

 

ייחודיות מרכז המבקרים יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מני אמצעים טכנולוגיים כמו מודלים אקטיביים של מולטימדיה, מציאות מדומה, הולוגרמות וכו'.

 

השימוש באמצעים תלת ממדיים מייחדת את החוויה, משום שהיא גורמת למבקר להרגיש כאילו הוא חלק בלתי נפרד מהעניין.

 

שיקולים מרכזיים בהקמת מרכז מבקרים

 

כאשר מקימים מרכז מבקרים, חשוב לבחון את אופן ההקמה, בדגש על הגודל המבוקש ועל המיקום שלו.

 

בבניית מרכז מבקרים ניתן לגלות גמישות רבה, הן מבחינת התכנון והן מבחינת העיצוב, וחשוב להפעיל כמה שיותר יצירתיות.

 

כמו כן, הרווח שבין עמדות התצוגה צריך להיות מרווח דיו, כך שהמבקרים יוכלו להתנועע ביניהן בחופשיות ומבלי לחוש בצפיפות ביחס ליתר האנשים.

 

כפי שאמרנו גם קודם לכן, השימוש בחושים במרכז מבקרים הוא ערך עליון. ככל שמתאפשר להמחיש למבקרים את המוצר, כדאי בהחלט לעשות זאת.

 

זה גורם להם לחוש בחיבור ממשי לדברים, ולהרגיש חלק מחוויית היצירה וההוויה הקולקטיבית.

 

אם בעבר, בעידן הקדם- טכנולוגי, מרכזי מבקרים היו מציגים באופן דו-ממדי ומגרים חושים מאוד מסוימים, היום זה התרחב לכדי תלת-ממד.

קומפיוגרפיק תכנון, עיצוב והקמת מרכזי מבקרים, מוזיאונים