מרכז מבקרים

איך הופכים מרכז מבקרים לחוויה בלתי נשכחת ?

מרכזי מבקרים נוכל למצוא בלא מעט מקומות בארץ, בין אם זה בצפון, בדרום או בכל פינה אחרת. בדרך כלל מרכזים כאלה נמצאים באזורים של אדריכלות, היסטוריה או מוזיאונים מגוונים ותמיד עולה אותה השאלה: איך יוצרים מרכז מבקרים שהחוויה בו תהיה מיוחדת במינה? בדרך כלל אנשים שמגיעים למרכזים כאלה מגיעים בקבוצות, בין אם זה מטעם בית הספר, הצבא או מטעם כל מסגרת אחרת וזה אומר שלא כולם בחרו להגיע מרצונם החופשי להגיע למקום.
זה בדיוק מה שהופך את כל העניין לעוד יותר מאתגר, כי איך גורמים למבקרים האלה לצאת עם עיניים נוצצות ולא להפסיק לדבר על אותו מרכז מבקרים שהם היו בו?
לא מדובר על משימה פשוטה וכדאי שתדעו: עיצוב מרכזי מבקרים זה מקצוע לכל דבר ולכן לא כדאי שתנסו לעשות את זה לבד.

 

מאיפה מתחילים ?

הרעיון של מרכז מבקרים הוא להעניק חוויה ואטרקציה למי שמגיע למקום וזה אומר שצריך לחשוב על מה שעובר המבקר במרכז.
האם מעניין לו?
איך אנחנו יכולים להעביר לו את כל האינפורמציה בצורה כמה שיותר מהנה?
ואיך נגרום לכך שהוא גם יזכור כמה שיותר דברים? בימינו, כשיש טכנולוגיה מתקדמת כל כך, אנחנו כבר לא צריכים לעשות את הדברים בצורה חובבנית.
הטכנולוגיה הרבה פעמים מנגישה את הדברים אפילו לאנשים שלא בחרו להימצא במקום ולכן בימינו יש לא מעט מרכזי מבקרים מהממים בישראל.
כדאי לכם להשקיע לא מעט בעיצוב ובתוכן שיועבר במרכז המבקרים שלכם כי בסופו של דבר זה ישפיע על הצלחת המקום שאתם מנהלים.

 

אל מי כדאי לכם לפנות?

עיצוב והקמה של מרכז מבקרים, כפי שראינו, זו עבודה לכל דבר ודרושה כאן מקצועיות רבה. יש צורך לשלב מעצבים, תסריטאים, אנשי תוכנה ועוד הרבה אנשי מקצוע אחרים ולכן לא כדאי לנסות לעשות את זה לבד.
יתרה מכך, בבואכם לבחור בידי מי תרצו להפקיד את המשימה של עיצוב והקמת מרכז מבקרים עבורכם, כדאי יהיה לבדוק כמה פרטים. ממתי החברה המקצועית שאליה אתם פונים קיימת?
והאם אתם מתחברים למרכזי המבקרים שאנשיה כבר הקימו?
אם זה מה שהייתם רוצים שיהיה גם אצלכם?
כמו כן, על כמה עומד התקציב שלכם להקמת המרכז? קחו בחשבון את כל הפרטים החשובים האלה כי זה יעזור לכם לבחור מאיפה אתם רוצים להזמין את השירות החשוב הזה עבור המקום שאתם מנהלים.